اینوتک سلامت

دومین رویداد ملی اینوتک سلامت آبان ماه امسال برگزار شد

دومین رویداد ملی اینوتک سلامت، ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه امسال با پشتیبانی ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛ رویداد ملی اینوتک سلامت رویداد مهم کارآفرینی و فناوری اختصاصی حوزه سلامت است که برای دومین بار در کشور به دنبال حرکت موفق دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در برگزاری نخستین رویداد اینوتک سلامت، با مشارکت مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینای جهاد دانشگاهی، مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مرکز رشد تجهیزات پزشکی توانبخشی و اندام مصنوعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در تهران به مدت سه روز برگزار شد.
این رویداد با حضور هسته‌ها و شرکت‌های فناور، دانشجویان و تیم‌های علاقه‌مند به کارآفرینی و دارای ایده، اشخاص سیاست‌گذار حوزه سلامت، مدیران موفق شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های بازارساز حوزه سلامت، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، مدیران مراکز رشد سلامت و پارک‌های علم و فناوری حوزه سلامت برگزار شد
هدف اصلی از برگزاری این رویداد ملی، شکل‌گیری و توسعه اکوسیستم کارآفرینی در حوزه سلامت است و کارگاه‌های مختلفی با عناوین ارزش‌گذاری ایده و محصول، مبانی فرایند تجاری‌سازی، برنامه کسب‌وکار و طرح توجیهی و دفاع از آن و غیره نیز در این رویداد ملی برگزار می‌شود.

گزارش شرکت در این رویداد:
با سلام و عرض ادب
احتراما در زمینه رویداد اینوتک سلامت که از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ آبانماه سال جاری در دانشگاه علوم بهزیستی تهران برگزار شد ، به عرض می رسانم :
– مدعوین مراکز تحقیقاتی رشد و شرکت های دانش بنیان از دانشگاههای مختلف کشور بودند البته متاسفانه از مرکز رشد مشهد کسی تشریف نداشت .
– مسئولین مراکزرشد وزارت بهداشت ومرکز تحقیقاتی ابن سینا و ریاست داشگاه پزشکی کرمانشاه و… حضور فعال داشتند .
– طی سه روز رویداد اینوتک حدود ۴۵ تحقیق ارائه شد و کارگاههای متعدد در زمینه های : برنامه های کسب و کار و طرح توجیهی ، تعامل سرمایه گذار و کارافرین ،آشنایی با فضای کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت ، نحوه ارائه ایده ،اصول و فنون مذاکره برگزار شد .
– اینجانب از طرف دفتر مشاوره و خدمات کارافرینی حوزه سلامت مشهد ، طرح راههای کنترل وتشخیص صحیح و درمان مناسب بیماریهای مقاریتی در مشهد را ارائه کردم که باتوجه به پذیرش حدود ۳۰میلیون گردشگر در سال در مشهد و ضرورت کنترل صحیح بیماریهای STD و پیشگیری از شیوع آن ، مورد توجه مسئولین رویداد قرارگرفت.
– در این رویداد متاسفانه خبری از کارافرینی و اشتغال نبود تاکید زیاد روی مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان بود که متا سفانه برحسب گزارش مسئولین این مراکز در وزارت بهداشت ، بسیاری از این مراکز دانش بنیان امکان فروش محصولات و بازاریابی مناسب نداشتند و موفق نیستند که البته در این زمینه قرارشد دبیرخانه دائمی اینوتک سلامت در دانشگاه علوم بهزیستی تهران دایر شود و به مشکلات مراکز رسیدگی گردد.
– جای مراکز مشاوره و خدمات کارافرینی حوزه سلامت سایر استانها در این کنگره خالی بود .
مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارافرینی سلامت خراسان رضوی – دکترمحمد یزدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *