درباره دکتر محمد یزدی

به نام خدای مهربان و بخشنده
من متولد اول اسفند ماه ۳۹ که مصادف با روز اول ماه مبارک رمضان بوده ، بدنیا امده ام .دوران طفولیت در مشهد و در خانواده ای پرجمعیت (خانواده ۱۱ نفره ) طی شد که دوران سختی بود .خانواده ما مذهبی سنتی بودند. من فرزند چهارم خانواده هستم بعلت مشکلات مالی، من بدون استثنا ء هر تابستان باید کار می کردم  تا بتوانم قدری از هزینه سال تحصیلی ام را بپردازم. بهترین دوران زندگی من ایام مدرسه ودرس و مشق بود لذا غالبا جزو بچه های زرنگ و شاگرد اول بودم. بعلت تداوم مشکلات متعدد مالی در خانواده، ناچار به مهاجرت به شمال کشور ، شهر بابل شدیم لذا در سالهای انقلاب من در بابل بودم ومثل بقیه مردم در فعالیتهای اجتماعی وسیاسی شرکت فعال داشتم و در این شهر در سال ۵۸ با معدل نزدیک ۱۸ دیپلم ریاضی گرفتم در عین حال در امتحانات اعزام به خارج سال ۶۱ پذیرفته شدم و از دانشگاههای بریتیش کلمبیا کانادا و استکهلوم سوئد برای تحصیل دررشته پزشکی و از دانشگاه معتبر اسپانیا برای تحصیل خلبانی پذیرش گرفتم ولی به علل مختلف از جمله وضعیت خاص انقلاب نوپا و مشکلات مالی و عدم راهنمایی مناسب نهایتا از رفتن به خارج منصرف شدم و در دفاع از انقلاب شب و روز تلاش می کردم .در ۱۱ عملیات جبهه های جنگ تحمیلی شرکت داشتم و در عین حال کاردانی علوم آزمایشگاهی را از دانشگاه شهید بهشتی گرفتم .
در سال ۶۱ سالروز تولد حضرت زهرا (س) با همسرم که او هم فردی با ایمان و انقلابی بود ازدواج کردم البته سه روز بعد از مراسم عقد به اتفاق ایشان برای شرکت در عملیات فتح خرمشهر عازم جبهه شدیم و….
بعد از اتمام جنگ ، در سال ۶۷ درکنکور شرکت کردم و در رشته پزشکی دانشگاه مازندران شهر ساری پذیرفته شدم در سال آخر پزشکی برای ادامه تحصیل در مقطع تخصصی امتحان دادم که در رشته بیماریهای عفونی دانشگاه مشهد پذیرفته و از سال ۷۴ تا ۷۸ دوره تخصصی بیماریهای عفونی و گرمسیری را با موفقیت به پایان رساندم البته در این ایام از دانشگاه تهران مدرک مدیریت خدمات بهداشتی (MPH) را دریافت نمودم بعداز اتمام تحصیلات به عنوان قائم مقام ریاست بیمارستان در مشهد انجام وظیفه می کردم در سال ۷۹ به اتفاق دو تن از دوستان کلینیک امین را راه اندازی کردم . نهایتا در سال ۸۹ با حدود ۳۱ سال خدمت باز نشسته شدم.
از سال ۸۵ کلینیک سلامت مشهد را راه اندازی کرده و در سال ۸۷ کارآفرین برتر استان شدم و در سال ۸۹ ساختمان جدید درمانگاه شبانه روزی سلامت را در هفت طبقه با ۱۲۰۰ متر زیر بنا ساخته و با گشترش کیفی و کمی خدمات بهداشتی ، درمانی و آموزشی به ارائه خدمت به شهروندان عزیز پرداختم که همچنان ادامه دارد این کلینک دارای بخشهای خدمات پزشکی و پرستاری شبانه روزی ، کلینک های تخصصی جراحی ، داخلی ،عفونی، زنان،چشم و…و بخش های رادیولوژی ، آزمایشگاه، دندانپزشکی، درمان اعتیاد، کنترل دیابت و باشگاه سلامت میباشد .در این مرکز علاوه برامور درمانی به طور مرتب کلاسهای اموزشی در زمینه های پیشگیری ازبیماریها، مهارتهای زندگی ،کنترل دیابت و … برگزار می شود.
مجددا در سال ۹۲ کلینک اندیشه سلامت را در حاشیه شهر راه اندازی کرده و در سال ۹۳ سهام آنرا به همکاران فروختم و آن مرکز نیز به صورت شبانه روزی به مردم محروم حاشیه شهر خدمات درمانی می دهد.
برای انسجام فعالیتهای پزشکی و حرفه ای در سال ۸۳ انجمن متخصصین بیماریهای عفونی استان خراسان رضوی راراه اندازی کرده و در انتخابات مکرر ان بعنوان دبیر انجمن در خدمت همکاران می باشم که همچنان ادامه دارد.
در سال ۸۶ انجمن درمانگاههای خصوصی مشهد و حومه را راه اندازی نموده ، که از بدو تشکیل تا الان به عنوان ریئس انجمن در خدمت به همکاران و مردم عزیزشهر مشهد هستم.
در سال ۸۷ به عنوان کار آفرین برتر استان شناخته شدم و در سال ۹۰ عضو هیات امناء کارآفرینان برتر استان بودم البته از بدو تشکیل شورای اجتماعی ، فرهنگی شهرداری مشهد به عنوان کارشناس بهداشتی با شهرداری منطقه دو مشهد کار می کردم.
الان دو پسر دارم که اولی در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر تحصیل کرده و ازدواج نموده است و دومی در دانشگاه آخن المان مراحل پایانی فوق لیسانس کامپیوتر را طی می کند .
همسرم کارشناس مامایی است و در این مدت طولانی خدمت ، جبهه،تحصیل و پذیرش مسئولیت زحمات زیادی متقبل شده ومطمئنآ سهم بسیلر زیادی از موفقیت ها مرهون مساعدت و همدلی و ایثار ایشان بوده و هست . از خداوند متعال می خواهم همواره به ایشان و فرزندان عزیزم و همه همشهریان محترم سعادت و سلامت و سربلندی عنایت فرماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *